Afdelingsledelse og områdeledelser

Afdelingsledelse:

​Ledende terapeut 
Hanne Forbech Skall

Telefon: 61 50 00 97
E-mail: hanne.forbech.skall@regionh.dk



Souschef for ledende terapeut:
Souschef  
Lisbeth Ulnits
Telefon Herlev: 38 68 23 80
Telefon Gentofte: 38 67 77 07
E-mail: Lisbeth.Ulnits@regionh.dk

Ledelsessekretariat

Konsulent Cecilie Bang Jepsen
Telefon: 38 67 32 19
E-mail: cecilie.bang.jepsen@regionh.dk

Områdeledelser:

Område 1 - Herlev (Medicin, onkologi, gynækologi og gastromedicin- og kirurgi)
Afdelingsterapeut Andreas Holst Andersen
Telefon: 38 68 26 20
E-mail: andreas.holst.andersen@regionh.dk

Område 1 - Gentofte (Medicin)
Afdelingsterapeut Kathrine Meelby Bach Nielsen
Telefon: 38 67 35 14
E-mail:  kathrine.meelby.bach.nielsen@regionh.dk

Område 2 Herlev (Neurologi, lymfødem og børn)
Afdelingsterapeut Joan Elling Christensen
Telefon: 38 68 21 30
E-mail: joan.elling.christensen@regionh.dk

Område 3 - Herlev (Akut Ortopædkirurgi – Skulder)
Afdelingsterapeut Inja Toustrup
Telefon: 38 68 26 72
E-mail: Inja.toustrup@regionh.dk

Område 3 - Gentofte (Elektiv Ortopædkirurgi – Hånd)
Afdelingsterapeut Lisbeth Ulnits
Telefon: 38 67 77 07
E-mail: lisbeth.ulnits@regionh.dk




Redaktør